Aktualności wszystkie aktualności »

Ogłoszenia duszpasterskie - V niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024r.)

sobota 16.03.2024

3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1500 a po nich Msza św. Zachęcam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. Serdeczne podziękowania Ks. Tomaszowi Idczak pallotynowi z Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi za wygłoszone rekolekcje wielkopostne.
  5. Jutro będziemy przeżywać w naszej parafii DOBĘ EUCHARYSTYCZNĄ. Program adoracji jest wywieszony w gablocie, na stronie internetowej i otrzymała go każda rodzina z programem rekolekcji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 700 a zakończenie następnego dnia w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP o godz. 700. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece.
  6. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 1100 będzie uroczysta procesja z palmami. Gromadzimy się przy krzyżu na placu kościelnym, tam będzie poświęcenie palm i procesja do kościoła. Odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę wśród uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Zachęcam do zadbania, uprzątnięcia i odnowienia przydrożnych krzyży na terenie naszej parafii.
  7. Panie z Akcji Katolickiej przygotowały palmy na Niedzielę Palmową. Przy wyjściu z kościoła można sobie zakupić takie palmy, również w przyszłą niedzielę. Cena 15 zł.
  8. Trwa wielka modlitwa nowennowa „Akcja 21:20” do 24 marca br. włącznie. Będzie odmawiana po Apelu Jasnogórskim modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowennę będziemy odmawiać także po każdej Mszy św., można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Tekst i sposób odmawiania jest na stronie internetowej w zakładce Aktualności.
  9. Serdeczne podziękowania składam Pani Jolancie za ofiarowany bukszpan do palm, Pani Sylwii za cement na podjazd przy zabytkowym kościele a Panom Adamowi, Wojciechowi i Mirosławowi za prace porządkowe przy zabytkowym kościele.
  10. Caritas rozprowadza w każdej parafii świece wielkanocne, tzw. Paschaliki. Cena 10zł.
  11. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Kotynia, zam. par. Raciszyn i Justyna Makles, zam. par. tutejsza. Zapowiedź pierwsza.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 303 i 303 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 303 i 305.
  13. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł. Jest również do nabycia kwartalnik Magazyn Tygodnika Niedzieli. Cena 15 zł.

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »