Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1800

w Niedziele:

800; 930; 1100 - dla dzieci

 

Mini Galeria

DSC_0011.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

Swięto Miłosierdzia Bożego (11.04.2021r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Ustanowił ją
w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dziś także zbiórka ofiar do puszki na kuchnię św. Józefa dla podopiecznych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

3.       W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczającej na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Bardzo proszę o wywieszenie flagi narodowej i watykańskiej.

4.       W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce XIII Tydzień Biblijny a zarazem Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

5.       Jutro po Mszy św. o godz. 1800 zapraszam chętnych do pomocy przy rozbieraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6.       W Najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby:

Sebastian Depta, zam. par. tutejsza i Natalia Majewska, zam. par. Smołdzino. Zapowiedź druga.

7.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 232a oraz złożenie ofiary 30zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 225 i 225.

8. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

 

9.       W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Jana  Brzęczka lat 67 – od uczestników pogrzebu będzie odprawiona 1 Msza św., †  Władysławę Kałuża lat 82 – od uczestników pogrzebu będą odprawione 3 Msze św. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »