ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XIX niedziela zwykła (13.08.2017 r.)

1.    Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.    We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św.

3.    Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy przygotowali posiłek dla pielgrzymów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w przygotowaniu posiłku dla kapłanów, Piekarni GS w Kłobucku za ofiarowane bułki i chleby, Piekarni z Mokrej za ofiarowane chleby i bułki, Pani Jolancie Sznober, Pani Klaudii Wosińskiej, Paniom Zofii i Kamili Wąs, Państwu Jóźwik, Państwu Zawierucha, Państwu Pluta,  Pani Marii Makles za przygotowanie ciepłego posiłku, Panu Mariuszowi Wąs za kiszone ogórki, Pani Adeli Spyra za kompot, ciasto i czuwanie nad całością, Panu Wojciechowi Makles za przywiezienie wody i wszelką pomoc. W imieniu pielgrzymów z parafii Błaszki, bardzo gorąco dziękuję za przyjęcie ich na nocleg: Pani Jolancie Sznober, Pani Urszuli Kicińskiej, Panu Waldemarowi Wosińskiemu i Państwu Jóźwik. Wyrazy wdzięczności należą się naszej straży pożarnej, która udostępniła remizę na poczęstunek dla kapłanów i nocleg dla pielgrzymów z Błaszek.

4.    Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w najbliższą sobotę. Zbiórka przed kościołem o godz. 630, następnie jedziemy do Kłobucka, tam o godz. 700 Msza św., a następnie wyruszamy na Jasną Górę. Wracamy do Mokrej podstawionym autokarem. Zachęcam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisujemy się. Przy zapisie uiszczamy opłatę 25 zł na ubezpieczenie, plakietkę oraz autokar.

5.    W czwartek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.

6.    W najbliższą niedzielę o godz. 1100 w naszym kościele parafialne dożynki czyli dziękczynienie za zebrane plony. Bardzo proszę aby każda Mokra przygotowała wieniec dożynkowy. Zbieramy się przed kościołem, będzie uroczyste wejście z wieńcami dożynkowymi do kościoła.

7.    Serdeczne podziękowania składam Panu Mieczysławowi Kajdana za wykonanie ławek do kaplicy pogrzebowej i Wojciechowi Makles za wykoszenie trawy na cmentarzu.

8.    Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

9.    Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Bociąga i Lubczyńska oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę lub w piątek wieczorem zapraszam do sprzątania kościoła rodziny: Sznober /3/ i Sznober /4/.

Wszystkim Parafianom i gościom życzę miłej niedzieli
smacznego obiadu i Bł
ogosławionego tygodnia!!!