Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1800

w Niedziele:

800; 930; 1100 - dla dzieci

 

Mini Galeria

dsc_0003.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

I niedziela Adwentu (29.11.2020r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

 

2.       Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem tego roku będą słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Nie będzie Rekolekcji Adwentowych w tym roku. Zapraszam do skorzystania z sakramentu Pokuty w I Piątek miesiąca.

 

3.       Dzisiaj poświęcimy opłatki na Mszy św. o godz. 1100. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na spłatę długu za energię elektryczną. Opłatki można nabywać w zakrystii.

 

4.       Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką będzie Maryja. Zapraszam do uczestnictwa w Roratach, które w naszym kościele będą od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zapraszamy do udziału w nich dzieci z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania aby przywitać Tego, który ma przyjść.

 

5.       W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. odmówimy litanię do św. Jana Pawła II. W I piątek spowiedź św. od godz. 1630 a po Mszy św. odmówimy litanię do NSPJ i akt wynagrodzenia. W I sobotę miesiąca zapraszam członkinie Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 1700 a po Mszy św. odmówimy litanię do NMP i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

6.       Serdecznie dziękuję w imieniu Ks. Rektora Seminarium Duchownego w Częstochowie za ofiarowane płody rolne i ofiarę 120 zł a Panom Leszkowi i Wojciechowi za zebranie.

 

7.       Już po raz XXI w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołem w całej Polsce.

 

8.       W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 naszych najmłodszych parafian odwiedzi św. Mikołaj z okazji przypadającego jego wspomnienia.

 

9.       Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki żywności, artykułów chemicznych skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych w ramach IV Światowego Dnia Ubogich „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Zbiórka rozpocznie się od I niedzieli Adwentu, a zakończy się 20 grudnia. Z tyłu za ławkami jest wystawiony specjalny karton Caritasu, do którego można składać artykuły.

 

10.   Są do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża 15zł, a mała 7zł.

 

11.   W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 800. Będzie transmisja Mszy św. o godz. 930 na żywo z naszego parafialnego kościoła na Facebooku parafii Mokra.

 

12.   Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 190 i 190 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 202A i 206A.

 

13.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. 

 

14.   W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Zofię Żyłka  lat 86 – od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 5 Mszy św. Wieczny odpoczynek

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »