w dni powszednie:

930; 1100 - dla dzieci; 1530

c2222.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

III Niedziela Wielkiego Postu (07.03.2021r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Dzisiejsza niedziela jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

3.       Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1500  a po nich Msza św. Zachęcam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

4.       Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5.       W sobotę 13 marca przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego polecajmy w swoich osobistych modlitwach.

6.       W czwartek 18 marca w Dobę Eucharystyczną wieczorną Mszą św. o godz. 1700 rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych. Będzie je głosił Ks. prałat Kazimierz Bednarski, emerytowany proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu. Szczegółowy program podam w przyszłą niedzielę.

7.       Caritas rozprowadza w każdej parafii świece wielkanocne. Cena 10zł.

8.       Taca inwestycyjna w miesiącu lutym wyniosła 540 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

9.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 213 i 217 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 217 i 219.

10.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

11.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Danielę  Kleszcz lat 81 – od uczestników pogrzebu będą odprawioe 4 Msze św. Wieczny odpoczynek…

yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł