dsc_0003.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

II Niedziela zwykła (14.01.2018 r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zachęcam do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

3.       We wtorek przypada 18 rocznica śmierci Ks. Henryka Betki, budowniczego naszej świątyni i budynków parafialnych. Zapraszam wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 1700. Będziemy polecać Go miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy również o Nim w swoich osobistych modlitwach.

4.       W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

5.       Od czwartku w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.

6.       W piątek Msza św. o Miłosierdziu Bożym połączona z Koronką.

7.       Została zakończona wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy z życzliwością i radością otwierali nie tylko drzwi domów, ale i serca. Bóg zapłać za miłe przyjęcie, wspólną modlitwę, złożone ofiary, okazaną życzliwość i poczęstunek. W najbliższym czasie będzie podsumowanie tzw. kolędy i sprawozdanie za ubiegły rok.

8.       Zimowisko organizowane przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej dla dzieci rolników. Szczegóły na stronie www.caritas.czest.pl.

9.       Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Częstochowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną do nauki w zespole szkół specjalnych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej www.znpo.pl.

10.  Taca inwestycyjna w miesiącu grudniu wyniosła 4670zł. Serdeczne Bóg zapłać.

11.  Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Borgulat i Borgulat oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła rodziny: Pietrzak /104/ i Kasprzyk /108/.

12.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Jest również do nabycia kolejny numer dwumiesięcznika dla dzieci „Tęcza” w cenie 5 zł.

Wszystkim Parafianom i gościom życzę miłej niedzieli
smacznego obiadu i Bł
ogosławionego tygodnia!!!