ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

Wniebowstąpienie Pańskie (24.05.2020r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Św. o godz. 11.00. Dzieciom z racji I Komunii św. życzę wielu łask Bożych i ciągłego pragnienia ofiarowania Bogu swoich czystych serc. Rodzicom dziękuję za przygotowanie dzieci, za dar ołtarza – kielich do udzielania Komunii św. pod dwoma postaciami i wszelką pomoc w przygotowaniu I – Komunii św. Niech Matka Boża wspiera wszystkie wasze wysiłki.

3.       Msze Święte białego tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Zorganizujmy sobie tak ten czas, aby być w tym tygodniu w kościele, by przedłużać tę radość z niedzieli.

4.       We wtorek będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już odeszły do wieczności prośmy o Boże miłosierdzie.

5.       Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. o godz.1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.

6.       Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości codziennie w czasie nabożeństwa majowego.

7.       W związku z tym, że jedna osoba w kościele może zajmować 10 m2, to w naszym kościele może przebywać maksymalnie 30 osób. Przypominam o noszeniu maseczek również w świątyni, zwolniony jest tylko celebrans.

8.       Serdeczne podziękowania składam Panom Adamowi i Wojciechowi za wszelką pomoc w minionym tygodniu.

9.       Są jeszcze do nabycia świece wielkanocne Caritas w cenie 10zł, które również można zapalić na cmentarzu. Kto jeszcze nie ma takiej świecy, może sobie nabyć.

10.  Dziękuję za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół kościołów rodzicom dzieci I Komunijnych, pomalowanie metalowego ogrodzenia kościoła, zakup i posadzenie kwiatków przy krzyżu zabytkowego kościoła oraz za piękną dekorację. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 98 i 98.

11.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

12.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Ernestynę Kleszcz – lat 83 – od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 5 Mszy św. i † Rafała Lizurej – lat 29 – od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 5 Mszy św. Wieczny odpoczynek …

yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł