Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1800

w Niedziele:

800; 930; 1100 - dla dzieci

 

Mini Galeria

c2222.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XXX niedziela zwykła (25.10.2020r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Jeszcze do wtorku włącznie modlimy się nowenną do św. Judy Tadeusza. Można składać swoje intencje modlitewne, które na różańcu, przez wstawiennictwo naszego patrona, będziemy polecać Panu Bogu. W środę Uroczystość odpustowa ku czci św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Msze św. w kościele o godz. 930 i 1730. Uroczystą sumę odpustową o godz. 1730 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Paweł Kostrzewski archiwariusz Kurii Metropolitarnej i wykładowca Historii Kościoła w Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Różaniec będzie o godz. 1700. Serdecznie zapraszam wszystkich kto może.

3.       W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.

 4.       Od przyszłej niedzieli tylko dwie Msze św. o godz. 930 i 1100.

 5.       Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich zmarłych. Zadbajmy o wygląd grobów rodzinnych, a jednocześnie o czystość na całym cmentarzu. Starajmy się segregować śmieci zgodnie z informacją przy śmietniku.

 6.       Zgodnie z prośbą Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz naszego Arcybiskupa nie będzie tradycyjnej procesji ani Mszy św. na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych. Msze św. tylko kościele o godz. 930 i 1100 natomiast o godz. 1030 będzie różaniec za zmarłych z wypominkami oktawalnymi. Ministranci przy bramie cmentarza będą zbierać ofiary do puszki na utrzymanie Seminarium Duchownego w Częstochowie. Różaniec z wypominkami oktawalnymi w dni powszednie o godz. 1630.

 7.       Przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

 8.       Można rezerwować Msze św. na przyszły rok a także składać na wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Wypominki roczne są czytane przed Mszą św. o g. 930 i 1100.

 9.       Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele, czyli noszenia maseczek, jest to obowiązkowe wewnątrz każdego budynku. Tylko celebrans jest zwolniony. Po wejściu do kościoła można zdezynfekować sobie ręce, wystarczy tylko podłożyć rękę a płyn sam wyleci. Po odjęciu ręki od dozownika płyn przestanie lecieć.

 10.   Serdeczne podziękowania składam Panom Adamowi i Wojciechowi za pomoc w założeniu oświetlenia przed kościołem i przy plebanii oraz Panu Adamowi za wykonanie stojaka do dezynfekcji rąk.

 11.   Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 178 oraz złożenie ofiary 30zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 175 i 175

 12.   Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »