Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1700

w Niedziele:

800; 930 i 1100 - dla dzieci

 

 

Mini Galeria

DSC_0011.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XXVIII niedziela zwykła (14.10.2018r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

 2.       Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1700 a w niedzielę po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątkę Różańca. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla siebie, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata.

 3.       W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszy św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 4.       Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 5.       We wtorek powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 40 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II.

 6.       W czwartek święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Zapraszam szczególnie wszystkich pracowników służby zdrowia na modlitwę różańcową.

 7.       Od piątku rozpoczynamy nowennę do św. Judy Tadeusza naszego patrona, od spraw beznadziejnych. Można składać swoje intencje modlitewne, które na różańcu, przez wstawiennictwo naszego patrona, będziemy polecać Panu Bogu. W piątek Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Po różańcu będzie możliwość ucałowania relikwii św. Faustyny.

8.       W sobotę o godz. 1100 spotkanie dla młodzieży III klasy gimnazjum, kl. VIII i VII.

9.       W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca będzie na Misje.

 10.  Można składać na wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Wypominki roczne są czytane przed Mszą św. o g. 930 i 1100.

 11.  Serdecznie dziękuję w imieniu Ks. Rektora Seminarium Duchownego w Częstochowie za ofiarowane płody rolne i ofiarę pieniężną w kwocie 80 zł a Panom Leszkowi, Józefowi i Wojciechowi za zebranie ich.

 12.  Dziękuję bardzo rodzinie Bęben za ofiarowane chryzantemy do naszego kościoła.

13.  Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 213 i 215a oraz złożenie ofiary 60 zł na kwiaty. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 213 i 217.

 14.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

 Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
życzę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Błogosławionego tygodnia!!!
Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »