ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XXIX niedziela zwykła (22.10.2017 r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła.

3.       Jeszcze do piątku włącznie modlimy się nowenną do św. Judy Tadeusza. Można składać swoje intencje modlitewne, które na różańcu, przez wstawiennictwo naszego patrona, będziemy polecać Panu Bogu. W sobotę Uroczystość odpustowa ku czci św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msza św. w tym kościele o godz. 930 i 1730. Uroczystą sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Andrzej Kuliberda dyrektor duszpasterstwa ogólnego Kurii Metropolitarnej w Częstochowie a różaniec będzie o godz. 1700. Serdecznie zapraszam asystę, Żywy Różaniec, Koło Gospodyń Wiejskich, nowo wybraną Radę Parafialną, dziewczynki do sypania kwiatków od przedszkola do klasy IV włącznie, strażaków, dzieci, młodzież i wszystkich parafian.

4.       Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 1700. Zachęcam jeszcze do liczniejszego udziału w tych nabożeństwach, bo frekwencja jest bardzo mała, zarówno dzieci jak i dorosłych. Niektóre dzieci jeszcze w tym roku nie były na Różańcu.

5.       Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich zmarłych. Zadbajmy o wygląd grobów rodzinnych, a jednocześnie o czystość na całym cmentarzu. Starajmy się segregować śmieci zgodnie z informacją przy śmietniku.

6.       Można już rezerwować Msze św. na przyszły rok a także składać na wypominki roczne, półroczne i oktawalne.

7.       W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Swoje głosy oddało 120 parafian. Dziękuję wszystkim, którzy oddali swoje głosy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się zaprzysiężenie Nowej Rady Parafialnej.

8.       W ubiegłą niedzielę do puszek dla ofiar kataklizmu Trzęsienia Ziemi w Meksyku zebrano kwotę 334 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam Serdeczne Bóg zapłać.

9.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

10.  Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie: Szwedowska oraz złożenie ofiary 30zł na kwiaty, i Pani Adeli gdyż rodzina Lotka nie przyszła. W piątek wieczorem zapraszam do sprzątania kościoła rodziny: Psiuch Bonifacy/48/ i Psiuch Tomasz.

Wszystkim Parafianom i gościom życzę miłej niedzieli
smacznego obiadu i Bł
ogosławionego tygodnia!!!