Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1700

w Niedziele:

930; 1100 - dla dzieci; 1530

 

Mini Galeria

dsc_0003.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

V niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       W związku ze zmianą czasu na letni, Msze św. w tygodniu począwszy od jutra będą odprawiane o godz. 1800.

3.       W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej STANU EPIDEMII jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnych zasad postępowania, których celem jest nade wszystko nasze bezpieczeństwo.

4.       Zawieszone zostały wszystkie nabożeństwa (DROGA KRZYŻOWA, GORZKIE ŻALE, GODZINKI). Zachęcam, by wierni odprawiali je indywidualnie lub uczestniczyli w transmisjach telewizyjnych, radiowych.

5.       W Mszach św. zgodnie z wprowadzonymi przepisami z 24 marca uczestniczyć może maksymalnie 5 osób nie licząc celebransa i obsługi czyli Pani kościelnej, ministrantów. Wydana została przez Biskupów DYSPENSA OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA W NIEDZIELNYCH I ŚWIĄTECZNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH. Transmisja Mszy Świętej w telewizji, radio, Internecie.

6.       W najbliższą niedzielę będzie transmisja Mszy św. o godz. 930 i 1100 na żywo z naszego parafialnego kościoła na Facebooku parafii Mokra. Zapraszam do wspólnej modlitwy przez Internet o ustanie Epidemii koronawirusa.

7.       W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm bez pokropienia wodą święconą na każdej Mszy św.

8.       W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W I piątek od godz. 1730 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Po Mszy św. litania do NSPJ i akt wynagrodzenia. I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej litania do NMP i akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

9.       Caritas rozprowadza w każdej parafii świece wielkanocne. Cena 10zł. Pragnie, aby dochód z tegorocznych świec wielkanocnych był przeznaczony dla osób starszych.

10.  Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 68 i 72 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 72 i 74.

11.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Redakcja tygodnika zachęca do zakupu w wersji elektronicznej.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »