Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1800

w Niedziele:

800; 930; 1100 - dla dzieci

 

Mini Galeria

DSC_0011.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XXV niedziela zwykła (20.09.2020r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

 3.       Zaproszenie na "Niedzielę Św. Franciszka" która odbędzie się 4 października 2020 r. w Parafii p.w. Św. Zygmunta w Częstochowie ul. Krakowska 1. O godz. 1200 będzie Msza św. a po Mszy św.: Wykład wraz z prezentacją na temat wody; Ekologiczne animacje dla dzieci; Ekologiczny poczęstunek dla uczestników; stoisko wodociągów częstochowskich (pokazy i eksperymenty z wodą), stoiska z ekologiczną żywnością, kosmetykami, fotowoltaika itd.

 4.       Pragnę poinformować, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie Departament Ochrony Zabytków przyznało naszej parafii kwotę 102 tys. zł. na prace budowlano-konserwatorskie polegające na remoncie posadowienia zabytkowego kościoła. Prace te mają rozpocząć się za dwa bądź trzy tygodnie.

 5.       Na cmentarzu za porządek i wszelkie wykonywane prace jest odpowiedzialny Pan Wojciech Makles. Nie ma takiej możliwości, że każdy sobie na własną rękę będzie wykonywał jakiekolwiek prace. Wszelkie prace są konsultowane ze mną i Panem Wojciechem.

 6.       Jest do nabycia książka pt. „Powróćmy na Eucharystię” w cenie 5 zł.

 7.       Przypominam również o zakrywaniu ust i nosa w kościele, czyli noszenia maseczek, jest to obowiązkowe wewnątrz budynku. Tylko celebrans jest zwolniony.

8.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 160 i 159 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 163 i 163.

 9.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »