Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Mokra 198
42-120 Miedźno
tel. (34) 317-86-46;
tel. kom. 736-241-670

parafiamokra@gmail.com

 

Mini Galeria

DSC_0011.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XIX niedziela zwykła (12.08.2018r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Dzisiaj, będzie miała postój i obiad pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska ok. 450 osób. Bardzo proszę o przygotowanie ciepłego posiłku jak to bywało w poprzednich latach. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu obiadu dla kapłanów w sali OSP. Pielgrzymka zgromadzi się przy „zabytkowym kościele” około godz. 1530. Dzisiaj będzie także u nas nocować pielgrzymka z diecezji kaliskiej z parafii Błaszki, ok. 100 osób. Kto mógłby przyjąć pielgrzymów na nocleg bardzo proszę się zgłosić do zakrystii. O godz. 2100 Będzie Apel Jasnogórski w naszej świątyni, można dołączyć się do wspólnej modlitwy razem z pielgrzymami z Błaszek.

 3.       W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 1500 DOŻYNKI czyli dziękczynienie za zebrane plony. Zbieramy się przed kościołem, będzie uroczyste wejście z wieńcami dożynkowymi do kościoła. Po Mszy św. biesiada dożynkowa na stadionie naprzeciwko kościoła. Zapraszam wszystkich parafian do dziękczynienia za zebrane plony, wszyscy żyjemy z pracy rolnika.

4.       W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.

 5.       Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w sobotę 25.08.2018r. O godz. 700 Msza św. w Kłobucku, w parafii św. Marcina a następnie wyruszamy na pątniczy szlak do Sanktuarium na Jasnej Górze. Wracamy do Mokrej podstawionym autokarem. Zachęcam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy tylko do czwartku 23.08 włącznie. Przy zapisie uiszczamy opłatę 25 zł na ubezpieczenie, identyfikator i plakietkę oraz autokar. Zapisani pielgrzymi otrzymują swój numer, który będzie brał udział w losowaniu drobnych upominków w Białej podczas postoju.

 6.       Serdeczne podziękowania składam Panom Wojciechowi i Leszkowi za pomoc w koszeniu trawy.

 7.       Taca inwestycyjna w miesiącu lipcu wyniosła 720 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 8.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 203 i 212 oraz złożenie ofiary 60 zł na kwiaty. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła  rodziny mieszkające pod numerem domu 214 i 214.

9.       W czasie wakacji nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

 10.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

 Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
życzę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Błogosławionego tygodnia!!!
Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »