ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

II Niedziela zwykła  (20.01.2019r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3.       Jutro  obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

4.       W piątek święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi zwieńczenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

5.       W sobotę obchodzimy XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

6.       Parafia w Rębielicach Królewskich organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach od 01.07-09.07.19r. Cena 1695zł a parafia w Iwanowicach Dużych pielgrzymkę samolotową do Portugalii w dniach od 01.07-08.07.19r. Cena 3460zł. Zapraszam

7.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 248 i 248 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 245 i 250.

8.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Jest również do nabycia kolejny numer dwumiesięcznika dla dzieci „Tęcza” w cenie 5 zł.

życzę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Błogosławionego tygodnia!!!