Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1700

w Niedziele:

930 i 1100 - dla dzieci

 

 

Mini Galeria

dsc_0003.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

II Niedziela Adwentu (08.12.2019r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny

2.       Kończymy dziś nasze Adwentowe Rekolekcje. Serdeczne Bóg zapłać składam ks. Prałatowi Stanisławowi Gębce za Słowo Boże wygłoszone do nas.

3.       Już po raz dwudziesty w dzisiejszą II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszki przed kościołem.

4.       Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Zapraszam do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zapraszamy do udziału w nich wszystkie dzieci z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

5.       W piątek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

6.       Rada Rodziców oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godz. 1500 w Szkole. W programie między innymi występy dzieci z Mokrej oraz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dankowic Drugich, ciasto, kawa, herbata oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup sztandaru dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej.

7.       Bardzo proszę aby dzieci i młodzież, którzy przygotowują ozdoby na choinki przyniosły je w przyszłą niedzielę.

8.       W ubiegłą niedzielę o godz. 11.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie Ks. Arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski udzielił młodym ministrantom posługi lektoratu. Wśród nich był też nasz ministrant Maciej Wąs. Gratuluję Jemu i rodzicom za piękną postawę i świadectwo wiary.

9.       Są do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeca 7zł.

10.  Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 6 i 6 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 8 i 10.

Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a
wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Bł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »