Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

w dni powszednie:

w Niedziele:

800; 930 i 1100 - dla dzieci

ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XX niedziela zwykła (18.08.2019r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny

2.       Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy przygotowali posiłek dla pielgrzymów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w przygotowaniu posiłku dla kapłanów, Piekarni GS w Kłobucku za ofiarowane bułki i chleby, Piekarni z Mokrej za ofiarowane chleby i bułki, Pani Jolancie, Pani Klaudii, Paniom Zofii i Kamili, Państwu Agnieszce i Leszkowi, Państwu Krystynie i Wiesławowi, Paniom Teresie, Annie i Agnieszce,  Paniom Marii, Alicji i Katarzynie, Panu Mariuszowi i Pani Adeli za przygotowanie ciepłego posiłku. Panu Wojciechowi za przywiezienie wody i wszelką pomoc i Pani Adeli za czuwanie nad całością. W imieniu pielgrzymów z parafii Błaszki, bardzo gorąco dziękuję za przyjęcie ich na nocleg: Pani Jolancie, Pani Urszuli, Pani Renacie, Panu Waldemarowi i Państwu Agnieszce i Leszkowi. Wyrazy wdzięczności należą się naszej straży pożarnej, która udostępniła remizę na poczęstunek dla kapłanów i nocleg dla pielgrzymów z Błaszek.

3.       W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej dożynki czyli dziękczynienie za zebrane plony. Dziękuję bardzo Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie wieńca. Panom Michałowi, Mariuszowi, Ludwikowi, Waldemarowi i Filipowi, Wojciechowi oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w zorganizowaniu biesiady dożynkowej oraz Piekarni z Mokrej za ofiarowane chleby. Bóg zapłać.

4.       Dochód na czysto po odliczeniu kosztów z biesiady dożynkowej wyniósł 368zł.

5.       Do przyszłej niedzieli po Mszy św. wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.

6.       Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w najbliższą sobotę 24.08.2019r. O godz. 700 Msza św. w Kłobucku, w parafii św. Marcina a następnie wyruszamy na pątniczy szlak do Sanktuarium na Jasnej Górze. Wracamy do Mokrej podstawionym autokarem. Zachęcam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy tylko do czwartku 23.08 włącznie. Przy zapisie uiszczamy opłatę 35 zł na ubezpieczenie, identyfikator i plakietkę oraz autokar. Zapisani pielgrzymi otrzymują swój numer, który będzie brał udział w losowaniu upominków w Białej podczas postoju, tak jak w ubiegłym roku.

7.       W Najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby:

Maciej Raczyński, zam. par. tutejsza i Dorota Świtała, zam. par. Przystajń. Zapowiedź pierwsza.

8.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 315 i 315 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 317 i 323.

9.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

życzę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Błogosławionego tygodnia!!!