Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Mokra 198
42-120 Miedźno
tel. (34) 317-86-46;
tel. kom. 736-241-670

parafiamokra@gmail.com

 

Mini Galeria

DSC_0010.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (16.05.2021r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

 2.       W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Św. o godz. 11.00. Dzieciom z racji I Komunii św. życzę wielu łask Bożych i ciągłego pragnienia ofiarowania Bogu swoich czystych serc. Rodzicom dziękuję za przygotowanie dzieci, za dar ołtarza – odnowienie czyli wyzłocenie Monstrancji do wystawiania Najświętszego Sakramentu i wszelką pomoc w przygotowaniu I – Komunii św. Niech Matka Boża wspiera wszystkie wasze wysiłki.

 3.       Msze Święte białego tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Zorganizujmy sobie tak ten czas, aby być w tym tygodniu w kościele, by przedłużać tę radość z niedzieli.

 4.       W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 1100 dzieci z klasy IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Św. Próba w czwartek i piątek o godz. 1600. Spowiedź dla dzieci z racji Rocznicy w piątek po próbie o godz. 1700.

 5.       Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. o godz.1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.

 6.       Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości codziennie w czasie nabożeństwa majowego.

 7.       LUX MED zaprasza 18 maja 2021 r. w godz. od 1330 do 1630 przy GOK-u w Miedźnie na bezpłatne badania mammograficzne. Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

 8.       Serdeczne podziękowania składam Panu Wojciechowi za pomoc w pracach przy cmentarzu, koszeniu trawy przy kościele i wszelką inną pomoc, Panu Januszowi Soroka za wygięcie blach na słupki i podmurówkę cmentarza a Rodzinie Pokora za użyczenie energii elektrycznej do prac na cmentarzu.

 9.       Dziękuję za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół kościoła rodzicom dzieci I Komunijnych, zakup korony na krzyż przy zabytkowym kościele, skucie starej dachówki na ogrodzeniu cmentarza od strony wejściowej i przymocowanie blachy oraz za piękną dekorację. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła i wykoszenia trawy rodziców dzieci Rocznicowych.

10.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Jest również Tęcza dla dzieci w cenie 5 zł.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!