Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Mokra 198
42-120 Miedźno
tel. (34) 317-86-46;
tel. kom. 736-241-670

parafiamokra@gmail.com

 

Mini Galeria

c2222.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XXIX niedziela zwykła (20.10.2019r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny

 

2.       Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

 

3.       Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1700 a w niedzielę po każdej Mszy św. odmówimy dziesiątkę Różańca.

 

4.       Przez cały tydzień nowenna do św. Judy Tadeusza naszego patrona, od spraw beznadziejnych. Można składać swoje intencje modlitewne, które na różańcu, przez wstawiennictwo naszego patrona, będziemy polecać Panu Bogu. W uroczystość odpustową tj. w poniedziałek 28.10. br. będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej parafii przez ks. Biskupa Antoniego Długosza. Ks. Biskup przybędzie do naszej wspólnoty na godzinę 1500  i uda się na cmentarz na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam na tą modlitwę kto może. O godz. 1600 sprawdzi i podpisze księgi parafialne a o 1630 pragnie spotkać się z ministrantami,  lektorami, Radą Parafialną, Członkiniami Żywego Różańca. O godz. 1700 odmówimy Różaniec a o godz. 1730 odprawi uroczystą Sumę Odpustową połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla bierzmowanych, świadków i rodziców w najbliższą sobotę o godz. 1800. Serdecznie zapraszam na uroczystość odpustową całą asystę, wszystkie dzieci, młodzież przygotowującą się sakramentu bierzmowania z klas: VI, VII, VIII i I średniej, dziewczynki do sypania kwiatków, strażaków, Panie z KGW, Członkinie Żywego Różańca i wszystkich parafian.

 

5.       Można składać na wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Wypominki roczne są czytane przed Mszą św. o g. 930 i 1100. Można już rezerwować Msze św. na rok 2020.

 

6.       Serdecznie dziękuję w imieniu Ks. Rektora Seminarium Duchownego w Częstochowie za ofiarowane płody rolne z Mokrej I 4 rodziny, ofiarę w kwocie 50 zł, z Mokrej II 4 rodziny a z Mokrej III 8 rodzin a Panom Leszkowi, Mieczysławowi i Wojciechowi za zebranie.

 

7.       W ubiegłą niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia do puszek złożono ofiarę 290zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

8.       W związku z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka miesiąca października 2019 jako Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w Kościele oraz zachętą skierowaną do duchownych i wiernych, aby modlitwą i czynem wspierać misjonarzy oraz działania misyjne, dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszki na misje.

 

9.       W piątek od samego rana będzie generalne sprzątanie kościoła, dlatego zapraszam każdego, kto może do pomocy w sprzątaniu zarówno kobietę jak i mężczyznę. W sposób szczególny zapraszam do sprzątania kościoła rodziców młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania (w godzinach dopołudniowych bądź popołudniowych jak kto może). Proszę zabrać ze sobą sprzęt sprzątający. W sobotę bardzo proszę o pomoc Panów z Rady Parafialnej i strażaków w przywiezieniu ławek do kościoła.

 

10.   Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem 352 i 363 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty.

 

11.   Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a
wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Bł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »