a.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

15 niedziela zwykła (15.07.2018 r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       W czasie urlopu i wakacyjnego odpoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

3.       Jutro  przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych przełożonemu generalnemu zakonu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.

4.       W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. odmówimy Koronkę i będzie możliwość ucałowania relikwii św. Faustyny.

5.       W Najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby:

Damian Zawada, zam. par. Miedźno i Żaneta Pokora, zam. par. tutejsza. Zapowiedź druga.

6.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 202a i 206a oraz złożenie ofiary 60 zł na kwiaty. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła  rodziny mieszkające pod numerem domu 206 i 208.

7.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

życzę Bożego błogosławieństwa a w
szystkim miłej, spokojnej niedzieli