Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Msze Święte
  w dni powszednie:

1800

w Niedziele:

800; 930; 1100 - dla dzieci

 

Mini Galeria

DSC_0010.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XIXniedziela zwykła (09.08.2020r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       W tym roku z racji pandemii koronawirusa nie idą piesze pielgrzymki z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, diecezji kaliskiej z parafii Błaszki. Nie ma również pieszej pielgrzymki z parafii św. Marcina w Kłobucku.

3.       W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 1100 DOŻYNKI czyli dziękczynienie za zebrane plony. Zbieramy się przed kościołem, będzie uroczyste wejście z wieńcami dożynkowymi do kościoła. Zapraszam wszystkich parafian do dziękczynienia za zebrane plony, wszyscy żyjemy z pracy rolnika.

4.       W najbliższy piątek 14 sierpnia br. o godz. 2100 przed szczytem Jasnej Góry będzie koncert pt. "Abba Ojcze” – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II.

5.       W niedzielę 30 sierpnia o godz. 1200 będzie Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z okazji 80 rocznicy Mordu Katyńskiego i 81 rocznicy Bitwy pod Mokrą. Msza św. będzie połączona z odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej Matki Bożej Katyńskiej na murach naszej świątyni. Serdecznie zapraszam już dzisiaj wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

6.       Serdeczne podziękowania składam Panu Jarosławowi właścicielowi firmy Orion za ufundowanie tablicy poświęconej pomordowanym w Katyniu oraz ufundowanie drugiej tablicy Matki Bożej Katyńskiej i wszystkim tym, którzy zamocowali te tablice i podświetlenie ich na kolor czerwony.

7.       Przypominam również o zakrywaniu ust i nosa w kościele, czyli noszenia maseczek, jest to obowiązkowe wewnątrz budynku. Tylko celebrans jest zwolniony.

8.       W Najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby:

Mariusz Taranek, zam. par. Popów i Monika Bańska, zam. par. tutejsza. Zapowiedź druga.

9.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 142 oraz złożenie ofiary 30zł na kwiaty. W piątek na godz. 1830 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 152 i 152.

10.  Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł
ogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »