w dni powszednie:

w Niedziele:

930 i 1100 - dla dzieci

ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2018 r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Na środku kościoła wystawiony jest krzyż, który w sposób szczególny czcimy w Wielkim Poście przez ucałowanie go. Przy krzyżu jest wystawiona puszka do której możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.       Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1500  a po nich Msza św. Zachęcam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

4.       Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

5.       Na chórze został założony tunel drewniany na mur nad stacjami Drogi Krzyżowej. Ołtarz Miłosierdzia Bożego został już całkowicie ukończony.

6.       W ubiegłą niedzielę do puszki na BETEL zebrano kwotę 119,76zł. Bóg zapłać.

7.       W Najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby:

Przemysław Poliszewski, kawaler, zam. Kłobuck, ul. Harcerska 2/31, par. św. Marcina w Kłobucku i Paulina Sołtysiak, panna, zam. Mokra 94, par. tutejsza. Zapowiedź pierwsza.

8.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Płóciennik Marcin i Słaby oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła rodziny: Pokora /130/ i Zawada /130/.

9.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

10.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Stanisławę Kasprzyk – lat 95 – od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 6 Mszy św. Wieczny odpoczynek … (3x).

Wszystkim Parafianom i gościom życzę miłej niedzieli
smacznego obiadu i Bł
ogosławionego tygodnia!!!