Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

III Niedziela zwykła (26.01.2020r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.

2.       Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

3.       Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

4.       W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam Członkinie Żywego Różańca do licznego udziału w pierwszosobotnim nabożeństwie o godz. 1630 i w Eucharystii.

5.       W piątek na godz. 1745 zapraszam do pomocy przy rozbieraniu dekoracji Bożonarodzeniowej Radę Parafialną i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

6.       W sobotę na godz. 1000 zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę, na godz. 1100 zapraszam uczniów z klasy VI, VII, VIII i I średniej przygotowujących się do bierzmowania na katechezę parafialną. Obecność obowiązkowa.

7.       W przyszłą niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu dzieci z klasy III otrzymają świece na Mszy św. o godz. 1100. Serdecznie ich zapraszam wraz z rodzicami. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach.

8.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 28 i 35a oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 32 i 37.

9.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 6zł.

yczę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i B
ł