Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Konto

Nr konta parafialnego: Raiffeisen Bank 82 1750 0012 0000 0000 3634 5788
 
 W tytule wpłaty wpisujemy "darowizna na cele kultu religijnego", podajemy swoje imie i nazwisko oraz adres zamieszkania w celu możliwości odpisania darowizny od podatku.

Migawki

Mokra 198
42-120 Miedźno
tel. (34) 317-86-46;
tel. kom. 736-241-670

parafiamokra@gmail.com

 

Mini Galeria

DSC_0011.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

Niedziela Palmowa (14.04.2019r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny

 

2.       Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do Świętowa-nia Zmartwychwstania Pańskiego. Postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wielką Środę od godz. 1745. Dziękuję za „Jałmużnę Wielkopostną” jako dar naszego serca i za ofiary w kwocie 234 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jutro po Mszy św. zapraszam Radę Parafialną oraz młodzież do pomocy przy Grobie i Ciemnicy.

 

3. Liturgia Wielkiego Tygodnia:

·          Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 2100. W tym dniu kandydaci na ministrantów zostaną przyjęci do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszam ich rodziny na Mszę św. Zapraszam 12 chętnych mężczyzn do obmycia nóg w Wielki Czwartek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej, tak jak to uczynił Pan Jezus Apostołom. Po Mszy św. bardzo proszę o zgłaszanie się. Nie ma czego się bać ani wstydzić.

 

·       Wielki Piątek – to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 900. Droga Krzyżowa o godz. 900 z kościoła na Mokrą II w stronę lasu. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie. Na godz. 2100 zapraszam do wspólnego śpiewu trzech części Gorzkich Żali. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200.  W tym dniu obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy!

 

·       Wielka SobotaAdoracja od godz. 900.  Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 900, 1000 i 1100. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2000. Proszę o przyniesienie ze sobą świec. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Po Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa leżącego w grobie. Zapraszam serdecznie strażaków do czuwania. Adoracja w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim przedstawia się następująco:

 

4.    Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 600 – zapraszam asystę, strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci, młodzież, KGW i wszystkich Parafian

 

5.    Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 800; 930; 1100. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

 

6.    Podczas poświęcenia pokarmów, będzie można podzielić się święconką z potrzebującymi. Przy wyjściu z kościoła będą ustawione specjalne kosze na te dary.

 

7.    Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 284 i 253a oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W Wielki Czwartek na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 281 i 283.

 

8.    Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.

 

9.    W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Mieczysława Borgulat – lat 89 – od uczestników pogrzebu będą odprawione 2 Msze św. Wieczny odpoczynek …

 

 Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
życzę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Błogosławionego tygodnia!!!
Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »