Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

dsc_0003.jpg
ID Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

XV niedziela zwykła (14.07.2019r.)

1.       Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny

2.       W czasie urlopu i wakacyjnego odpoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

3.       We wtorek  przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych przełożonemu generalnemu zakonu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.

4.       W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. odmówimy Koronkę i będzie możliwość ucałowania relikwii św. Faustyny.

5.       Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 305 i 307 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 316 i 318.

6.       Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Jest również do nabycia Tęcza dwumiesięcznik dla dzieci w cenie 5 zł.

życzę Bożego błogosławieństwa a wszystkim miłej, spokojnej niedzieli
smacznego obiadu i Błogosławionego tygodnia!!!