Aktualności wszystkie aktualności »

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa (24.03.2024r.)

sobota 23.03.2024

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do Świętowa-nia Zmartwychwstania Pańskiego. Postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Wielką Środę od godz. 1645. Dziękuję za „Jałmużnę Wielko-postną” jako dar naszego serca dla potrzebujących w kwocie 169,10 zł. Jutro po Mszy św. zapraszam Radę Parafialną, Akcję Katolicką do pomocy przy Grobie i Ciemnicy.
  4. Liturgia Wielkiego Tygodnia:
  • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1700 a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 2000. Zapraszam dzieci z kl. III wraz z rodzicami na Mszę św. Dzieci otrzymają poświęcone książeczki do I Komunii św.
  • Wielki Piątek – to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień. Droga Krzyżowa o godz. 900 na Mokrej I od kapliczki. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1700. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie. Na godz. 2100 zapraszam do wspólnego śpiewu trzech części Gorzkich Żali. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200. W tym dniu obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy!
  • Wielka SobotaAdoracja od godz. 900. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 900, 1000 i 1100. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. Proszę przynieś ze sobą świece. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Po Mszy św. całonocna adoracja Pana Jezusa leżącego w grobie. Zapraszam serdecznie strażaków do czuwania od 2100 w związku ze zmianą czasu na letni. Przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Adoracja w Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim przedstawia się następująco: program adoracji jest w zakładce aktualności.
  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 600 – zapraszam asystę, strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci, młodzież, KGW i wszystkich Parafian.
  2. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 800; 930; 1100. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.
  3. Podczas poświęcenia pokarmów, będzie można podzielić się święconką z potrzebującymi. Przy wyjściu z kościoła będą ustawione specjalne kosze na te dary.
  4. Do dnia dzisiejszego zgłosiły się tylko 2 osoby na wyjazd do Wielunia w sobotę 6 kwietnia br. na uroczyste rozpoczęcie perygrynacji obrazu MB Częstochowskiej. Z każdej parafii naszego dekanatu ma być 6 osobowa delegacja, dlatego bardzo proszę chętnych o zgłoszenie się dziś do mnie.
  5. Przed każdą Mszą św. będzie można nabyć palmy, które Panie z Akcji Katolickiej przygotowały. Cena 15 zł.
  6. Serdeczne podziękowania składam Panu Adamowi i Wojciechowi za prace porządkowe na placu przed zabytkowym kościołem i założenie drugiej lampy.
  7. Zostało jeszcze 6 sztuk świec wielkanocnych, tzw. Paschalików. Cena 10zł.
  8. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Kotynia, zam. par. Raciszyn i Justyna Makles, zam. par. tutejsza. Zapowiedź druga.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 303 i 305 i złożenie ofiary 60zł na kwiaty. Wielką Środę wieczorem lub Wielki Czwartek na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 307 i 316.
  10. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł. Jest również do nabycia kwartalnik Magazyn Tygodnika Niedzieli. Cena 15 zł.
  11. W piątek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Michała Mielczarek lat 70 – od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 8 Mszy św. Wieczny...

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »