Facebook  ul. Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A  

Aktualności wszystkie aktualności »

Ogłoszenia duszpasterskie - XIII niedziela zwykła (26.06.2022r.)

sobota 25.06.2022

  1. Intencje mszalne i kalendarz liturgiczny.
  2. W środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  3. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Niech ten czas, nie będzie pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
  4. W czwartek kończy się miesiąc czerwiec, szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 1730. Po Mszy św. akt wynagrodzenia NSPJ. W I sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej opiece naszą codzienność. Członkinie Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. o 1800, a po Mszy św. na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  6. Serdeczne podziękowania składam przedstawicielom parafii za udział w zakończeniu Synodu Diecezjalnego w WSD Częstochowa w dniu wczorajszym. Bóg zapłać.
  7. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć następujące osoby: Marek Woldan, zam. par. tutejsza i Katarzyna Woldan zd. Zając, zam. par. tutejsza. Zapowiedź pierwsza.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 35a i 32 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 36 i 36.
  9. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 8 zł.

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
ż
yczę obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi
a wszystkim
miłej, spokojnej niedzieli smacznego obiadu i Błogosławionego tygodnia!!!

Święci Patronowie Szymonie i Judo Tadeuszu – módlcie się za nami!

Poprzednie ogłoszenia

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM