Facebook  Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - IX niedziela zwykła (02.06.2024r.)

sobota 01.06.2024

2. Dziękuję wszystkim za Waszą obecność na niedzielnej Mszy św. Zachęcam do modlitwy za naszych parafian, którzy nie doceniają daru niedzielnej Eucharystii.
  3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała do czwartku włącznie. Msza św. o Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 i procesja. W czwartek na zakończenie oktawy, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy wokół kościoła, stoliki będą rozstawione. Zapraszam asystę, dzieci I-Komunijne i Rocznicowe w strojach Komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież przygotowującą się do bierzmowania, Członkinie Żywego Różańca, KGW w strojach, Radę Parafialną, Akcję Katolicką, strażaków i wszystkich. Jest to również I czwartek miesiąca.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II – XXIX Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują duchowego wsparcia i modlitwy. Msza św. o godz. 1800, litania do NSPJ, akt wynagrodzenia i procesja. Można spożywać pokarmy mięsne. Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1730.
  6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy św. o godz.1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
  7. Dziękuję mieszkańcom Mokrej oraz Strażakom za przygotowanie pięknych ołtarzy.
  8. Taca inwestycyjna miesiącu maju wyniosła 535zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 330 oraz złożenie ofiary 30zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 325 i 329.
  10. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł.