Facebook  ul. Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenai duszpasterskie - XII niedziela zwykła (19.06.2022r.)

sobota 18.06.2022

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała do czwartku włącznie. Msza św. o Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 i procesja. W czwartek na zakończenie oktawy, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy wokół kościoła, stoliki będą rozstawione. Zapraszam asystę, dzieci I-Komunijne i Rocznicowe w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, Członkinie Żywego Różańca, KGW w strojach, strażaków i wszystkich Parafian.
  3. W środę obchodzimy 19 rocznicę poświęcenia naszego nowego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Ale z tym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.
  4. W czwartek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny a dla zmarłych prosimy o życie wieczne.
  5. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Piąta Rocznica święceń biskupich ks. Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy o Nim w modlitwach.
  6. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek podczas Mszy Świętej o godz. 900 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 1730.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II – XXVII Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują duchowego wsparcia i modlitwy. Msza św. o godz. 1800, litania do NSPJ, akt wynagrodzenia i procesja. Można spożywać pokarmy mięsne.
  8. Serdeczne podzi ekowania skłądam Panom Jarosławowi, Wojciechowi i Adamowi za wykoszenie trawy na cmentarzu a Panom Wojciechowi i Adamowi za pomoc w koszeniu trawy przy kościele oraz Panu Waldemarowi i Filipowi za położenie przewodu elektrycznego przy zabytkowym kościele i zamocowanie skrzynki elektycznej w ogrodzeniu kościoła. Dziękuję także Panu Sławomirowi za prace hydrauliczne na plebanii.
  9. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 28 i 28 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 35a i 32.
  10. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Cena 8 zł.
  11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: † Salomeę Męzik – lat 95 – od uczestników pogrzebu będą odprawione 3 Msze św. Wieczny …