Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna (28.04.2024r.)

sobota 27.04.2024

3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Zachęcam wszystkich parafian, dzieci, szczególnie z klasy III i młodzież do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie po Mszy św. o godz.1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Zachęcam także do śpiewania litanii loretańskiej przy kapliczkach przydrożnych czy przy krzyżach.
  4. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy do kościoła na Mszę Świętą. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie zapomnij o wywieszeniu flagi narodowej.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. I piątek przypada w Uroczystość Królowej Polski spowiedź od godz. 1030. W I sobotę miesiąca zapraszam Członkinie Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 1800 i nabożeństwo majowe oraz do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy.
  6. Arcybiskup Wacław Depo zwraca się z prośbą do wzięcia udziału osoby chętne do odmawiania modlitwy: „Pod Twoją Obronę”, każdego dnia przez okres jednego roku (na czas trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej) w intencji nowych powołań kapłańskich. Osoby chętne proszę o zabranie koperty i deklaracji z obrazkiem, który pozostanie u osoby wypraszającej łaskę powołania. Osoba ta może odesłać kopertę według adresu jaki na niej widnieje, po wcześniejszym jej podpisaniu. Koperty są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła.
  7. Próba do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 1600.
  8. Pielgrzymka autokarowa dzieci I Komunijnych i Rocznicowych z rodzicami do Wambierzyc i Kudowy Zdrój odbędzie się w sobotę 18.05. Bardzo proszę o zapisywanie się na pielgrzymkę. Mogą zapisać się również osoby chętne na wyjazd, nie związane z dziećmi I Komunijnymi i Rocznicowymi. Koszt przejazdu autokarem, zwiedzanie kaplicy czaszek, ubezpieczenie i zwiedzanie z przewodnikiem to koszt 140zł przy pełnym komplecie.
  9. W ubiegłą niedzielę do puszki na seminarium zebrano kwotę 134 zł. Bóg zapłać.
  10. Serdeczne podziękowania składam pewnej osobie za wyrównanie terenu oraz zasianie trawy przed zabytkowym kościołem i wokół niego, OSP za podlanie, ojcom dzieci I Komunijnych za skucie starej dachówki na ogrodzeniu cmentarza od strony zachodniej i przymocowanie blachy oraz Panu Wojciechowi za czuwanie nad całością tych prac.
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 315 i 315 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 313 i 322.
  12. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł.