Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziela zwykła (28.01.2024r.)

sobota 27.01.2024

3. W piątek – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętej o godz. 930 i 1700, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu dzieci z klasy III otrzymają świece na Mszy św. o godz. 1700. Serdecznie ich zapraszam wraz z rodzicami. Zapraszam także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na godz. 1700. Obecność wszystkich kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach.
  4. W piątek po Mszy wieczornej zapraszam do pomocy przy rozbieraniu dekoracji Bożonarodzeniowej Radę Parafialną, Akcję Katolicką i wszystkich chętnych.
  5. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja męczennika jako orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem będziemy prosić Boga o zdrowie gardła. Po końcowym błogosławieństwie będzie udzielone specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy św. o godz. 1700 odmówimy litanię do św. Jana Pawła II. W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 1630. Po Mszy Świętej odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. W I sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam Członkinie Żywego Różańca na Eucharystię o godz. 1700. Po Mszy św. odmówimy litanię do NMP i akt wynagrodzenia.
  7. Rozpoczęły się ferie zimowe – uczniom życzę radosnego i bezpiecznego wypoczynku.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 292 i 292 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 287 i 287.
  9. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.  Cena 10 zł.