Grupy i wspólnoty /

Opiekun: ks. proboszcz
Spotkania: Każda sobota godz. 10.00

10 ZASAD MINISTRANCKICH

1. Ministrant jest dzieckiem Bożym i stara się czynić dobro, a unikać grzechu.

1. Ministrant jak święty Dominik Savio kocha Chrystusa, dlatego jak najczęściej łączy się z Nim poprzez Eucharystię.

1. Ministrant chlubi się krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa.

1. Ministrant naśladuje Chrystusa, który stał się dla nas posłuszny aż do śmierci.

1. Ministrant wypełnia nakazy Chrystusa: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali".

1. Ministrant służąc Bogu przyczynia się do tego, aby liturgia była piękna.

1. Ministrant podczas służby przy ołtarzu zachowuje postawę modlitwy i skupienia.

1. Ministrant kocha Matkę Bożą i z Jej pomocą głosi Królestwo Boże.

1. Ministrant mając czyste serce promieniuje Bożą radością i jest przykładem dla swoich kolegów.

1. Ministrant z miłości ku Bogu i ku bliźnim unika alkoholu i tytoniu.