Facebook  ul. Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - XX niedziela zwykła (14.08.2022r.)

sobota 13.08.2022

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. Jutro po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie Rady Parafialnej i przedstawicieli KGW.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy przygotowali posiłek dla pielgrzymów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomoc w przygotowaniu posiłku dla kapłanów, Piekarni GS w Kłobucku za ofiarowane bułki i chleby, Piekarni z Mokrej za ofiarowane chleby, ciasto i słodkie bułki, Firmie Orion Pana Jarosława Kasprzyka za lemoniadę, Pani Jolancie, Paniom Zofii i Kamili, Paniom Teresie, Annie i Agnieszce, Państwu Jóźwik i Zawierucha, Panu Mariuszowi oraz Pani Adeli za przygotowanie ciepłego posiłku. Panu Wojciechowi oraz Pani Adeli i Michalinie za wszelką pomoc i czuwanie nad całością. Wyrazy wdzięczności należą się naszej straży pożarnej, która udostępniła remizę na poczęstunek dla kapłanów i nocleg dla pielgrzymów z diecezji Kaliskiej.
  5. Od środy rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.
  6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. odmówimy Koronkę.
  7. Dziękczynienie za zebrane plony czyli DOŻYNKI będziemy przeżywać w naszej parafii w niedzielę 4 września.
  8. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w sobotę 20.08.2022r. O godz. 700 Msza św. w Kłobucku, w parafii św. Marcina. Z Mokrej autokarem udajemy się o godz. 630 z parkingu przy kościele. Po Mszy św. wyruszamy na pątniczy szlak do Sanktuarium na Jasnej Górze. Wracamy do Mokrej podstawionym autokarem. Zachęcam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy tylko do czwartku 18.08 włącznie. Każdy zapisany pielgrzym jest ubezpieczony i otrzymuje identyfikator. Koszt pielgrzymki będzie uzależniony od ilość osób wracających autokarem.
  9. Wszystkim korzystającym jeszcze z wakacji życzę szczęśliwej podróży, dobrej pogody, zdrowego wypoczynku i szczęśliwego powrotu. Nie zapomnijmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 56 i 56 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 57 i 68.
  11. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 8 zł.