Ogłoszenia duszpasterskie - I niedziela Wielkiego Postu (06.03.2022r.)

sobota 05.03.2022

2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III.
  4. We wtorek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  5. Na środku kościoła wystawiony jest krzyż, który w sposób szczególny czcimy w Wielkim Poście. Przy krzyżu jest wystawiona puszka do której możemy składać Jałmużnę Wielkopostną.
  6. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1500 a po nich Msza św. Zachęcam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
  7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  8. Serdeczne podziękowania składam Panu Wojciechowi za przygotowanie konstrukcji pod dekorację Wielkopostną oraz tym wszystkim, którzy ofiarowali artykuły pierwszej potrzeby dla Ukrainy. Można cały czas przynosić.
  9. Caritas Naszej Archidiecezji od 31 lat niesie pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku równeiż możemy wesprzeć dzieła Caritas w ramach Jałmużny Wielkopostnej składając ofiarę do specjalnie przygotowanej koperty-cegiełki. Każdy Darczyńca otrzyma certyfikat za złożoną ofiarę. Przy wyjściu z kościoła, będzie można sobie zabrać taką kopertę.
  10. Caritas rozprowadza w każdej parafii świece wielkanocne, tzw. Paschaliki. Cena 10zł.
  11. Taca inwestycyjna w miesiącu lutym wyniosła 610 zł. Do puszki w ub. niedzielę i Środę Popielcową na Ukrainę zebrano 1878zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 352 i 349 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 357 i 363.
  13. W ubiegłą niedzielę odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: † Zygfryda Wit – lat 80 – od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 6 Mszy św.
    W piątek zmarła Aleksandra Pyrak – lat 92. Pogrzeb Jej odbędzie się w poniedziałek o godz. 1300. Zostanie pochowana na cmentarzu w Miedźnie. Wieczny odpoczynek…