Facebook  Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024r.)

sobota 18.05.2024

2. Dziękuję wszystkim za Waszą obecność na niedzielnej Mszy św. Zachęcam do modlitwy za naszych parafian, którzy nie doceniają daru niedzielnej Eucharystii.
  3. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie o godz. 1100 Rocznicę I Komunii Św.
  4. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz ma być wypełniony w okresie wielkanocnym”.
  5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1800.
  6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Msze święte będą odprawiane w nowym kościele. Sumę odpustową o godz. 1130, odprawi i słowo Boże wygłosi ks. dr kan. Andrzej Kuliberda dyrektor duszpasterstwa ogólnego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie a potem procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków od przedszkola do klasy IV włącznie, asystę, Członkinie Żywego Różańca, KGW w strojach, strażaków, dzieci I Komunijne i Rocznicowe, młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i wszystkich.
  8. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  9. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy św. o godz.1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
  10. W najbliższą sobotę godz. 1000 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  11. Serdeczne podziękowania składam Panu Wojciechowi za przywiezienie i ustrojenie ogrodzenia kościoła brzozami z racji Zielonych Świąt.
  12. W najbliższym czasie małżeństwo pragną zawrzeć osoby: Jakub Kustalik, zam. par. tutejsza i Patrycja Patyk, zam. par. Miedźno. Zapowiedź pierwsza.
  13. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci Rocznicowych oraz udekorowanie krzyża sztucznymi kwiatami przed zabytkowym kościołem. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 317 i 317.
  14. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł.