Facebook  Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - II niedziela Adwentu (10.12.2023r.)

sobota 09.12.2023

2. Dziękuję wszystkim za obecność na niedzielnej Mszy św. Zachęcam do modlitwy za naszych parafian, którzy nie doceniają daru niedzielnej Eucharystii.
  3. Kończymy dziś nasze Adwentowe Rekolekcje. Bóg zapłać składam Ks. Pawłowi wikariuszowi z parafii św. Marcina w Kłobucku za Słowo Boże wygłoszone do nas.
  4. Już po raz dwudziesty czwarty w dzisiejszą II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło.
  5. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna, 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Będzie możliwość ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
  7. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Zapraszam do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Zapraszamy do udziału w nich wszystkie dzieci a szczególnie z klasy III z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.
  8. Przy wyjściu z kościoła dzisiaj Panie z Akcji Katolickiej rozprowadzają upieczone pierniczki i pęknie przyozdobione. Komplet 5zł. Można również sobie jeszcze nabyć figurki Dzieciątka Jezus z gipsu w żłóbku na sianku. Komplet 10 zł a także inne odlewy gipsowe: Aniołki, gwiazdy na podgrzewacze, szopki, mikołaje oraz inne ciekawe wzory. Małe ozdoby po 0,50zł, Aniołki małe 1zł, średnie 2 zł, większe 5zł a duże i szopki 10 zł. Odlewy te można malować farbami, lakierem, sprayem. Mniejsze figury można też powiesić na choince. Dochód z tych dwóch akcji jest przeznaczony na pomoc potrzebującym.
  9. Dziękuję Paniom z Akcji Katolickiej za rozniesienie opłatków. W imieniu Pań dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie ich, poczęstunek, dobre słowo. Bóg zapłać.
  10. Dzieci, które przygotowały ozdoby choinkowe bardzo proszę aby przyniosły je najpóźniej w następną niedzielę. Młodzież również zapraszam do wykonania ozdób choinkowych. Dla tych którzy przygotują ozdoby będą niespodzianki.
  11. Są do nabycia Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża 20zł, a mała 10zł.
  12. Taca inwestycyjna w miesiącu listopadzie wyniosła 1315zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  13. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 267 i 267 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 269 i 276.
  14. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziella. Cena 10 zł. Jest również kwartalik Magazyn Niedzieli. Cena 15 zł.