Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela Adwentu (17.12.2023r.)

sobota 16.12.2023

3. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą „Gaudete” – co z jęz. łacińskiego oznacza: „Radujcie się” W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.
  4. W środę na godz. 900 zapraszam Panów z Rady Parafialnej i chętnych mężczyzn do pomocy w ustawieniu choinek a na godz. 1800 zapraszam wszystkich: Radę Parafialną, Akcję Katolicką, młodzież i chętnych do ubierania choinek.
  5. W sobotę ostatnia Msza św. roratnia o godz. 900. Rozlosujemy szopkę, którą dzieci robiły w czasie Rorat. Dzieci otrzymają nagrody za udział w Roratach.
  6. W niedzielę Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. Powstrzymajmy się przez cały dzień od spożywania potraw mięsnych. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Kto jeszcze nie ma opłatka, może nabyć w zakrystii.
  7. Przy wyjściu z kościoła Panie z Akcji Katolickiej rozprowadzają jeszcze upieczoną drugą porcję pierniczków. Komplet 5zł. Można również sobie jeszcze nabyć odlewy gipsowe. Dochód z tych dwóch akcji jest przeznaczony na pomoc potrzebującym.
  8. Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczniemy od Mokrej III od Wilkowiecka.
  9. Zostały założone ostatnie witraże w oknach przy ołtarzu Matki Bożej. Serdeczne podziękowania składam Pani Malwinie oraz Panom: Mirosławowi, Mariuszowi, Januszowi za założenie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiarę przy opłatkach przeznaczoną na te witraże. 35 rodzin nie przyjęło opłatka.
  10. Serdeczne podziękowania składam firmie „Cymes” z Kłobucka za ofiarowane choinki do naszego kościoła. Panu Wojciechowi za przywiezienie a Panom Edwardowi i Zbigniewowi za pomoc w przywiezieniu.
  11. Są do nabycia Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała 10zł. Zostało jeszcze 39 sztuk świec a poszło tylko 61 sztuk.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 269 i 276 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 1000 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 271, 271 i 278.
  13. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł. Jest również kwartalik Magazyn Niedzieli. Cena 15 zł.