Facebook  Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela zwykła (21.01.2024r.)

sobota 20.01.2024

2. Dziękuję wszystkim za obecność na niedzielnej Mszy św. Zachęcam do modlitwy za naszych parafian, którzy nie doceniają daru niedzielnej Eucharystii.
  3. Dzisiejsza niedziela już po raz piąty jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego na prośbę Papieża Franciszka.
  4. Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  5. W czwartek święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi zwieńczenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
  6. W piątek przypada XXIV Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  7. W najbliższą niedzielę na parkingu przed kościołem po Mszy św. i przed Mszą św. kwestować będą dzieci z naszej szkoły z Panią Nauczycielką na rzecz WOŚP.
  8. Serdeczne podziękowania składam Panu Adamowi za naprawienie bufora czyli pojemnika z ciepłą wodą przeznaczoną do ogrzewania naszego kościoła, który uległ korozji w tak krótkim czasie. Dzięki Panu Adamowi, ogrzewanie funkcjonuje w kościele. Nowy bufor z wymianą to koszt ok. 5 tys. zł.
  9. Są jeszcze do nabycia świece gromnice w cenie 15zł razem z okapnikiem.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 290 i 290a oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 292 i 292.
  11. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela.  Cena 10 zł.
  12. W ub. tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku † Mariannę Kowalik – lat 84 – od uczestników pogrzebu będą odprawione 4 Msze św. Wieczny…