Ogłoszenia duszpasterskie - Poniedziałek Wielkanocny (01.04.2024r.)

niedziela 31.03.2024

3. Dzisiaj i przez cały tydzień oktawy Wielkanocy Kościół świętuje największe i podstawowe prawdy naszej chrześcijańskiej wiary. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W związku ze zmianą czasu na czas letni Msze św. wieczorne o godz. 1800.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. W I piątek Spowiedź od godz. 1730. Po Mszy Świętej odmówimy litanię do NSPJ i akt wynagrodzenia. W I sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam Członkinie Żywego Różańca na Eucharystię o godz. 1800. Po Mszy św. odmówimy litanię do NMP i akt wynagrodzenia.
  6. W sobotę 6 kwietnia w Wieluniu o godz. 1000 rozpoczyna się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 830.
  7. W niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy 80 Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji będzie zbiórka ofiar do puszki. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie możliwość ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Miłosierdzia.
  8. Od najbliższej niedzieli 20 minut przed Mszą św. o godz. 800 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszam do wspólnego śpiewu.
  9. Serdeczne podziękowania składam Akcji Katolickiej i przedstawicielom Rady Parafialnej, Paniom: Małgorzacie, Teresie, Malwinie, Judycie, Panom Wojciechowi, Zbigniewowi, Mariuszowi, Michałowi za pomoc w ubieraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dziękuję Pan Waldemarowi i Filipowi za naprawienie dzwonów oraz Panu Wojciechowi Bociąga za przeprowadzenie kontroli stanu technicznego budynków kościoła i plebanii.
  10. W minionym tygodniu uległy uszkodzeniu 2 wzmacniacze mikrofonów.
  11. Na przygotowanie Grobu i Ciemnicy wydano następujące kwoty: obraz 450zł; materiał czerwony i biały 300zł; kwiaty cięte i w doniczkach 1115zł czyli razem wydano 1865zł a zebrano 2511zł; zostało 646zł.
  12. Serdeczne podziękowania składam Panu Wójtowi Gminy Miedźno Piotrowi Derejczykowi za założenie skrzynki elektrycznej przy ogrodzeniu cmentarza i pozwolenie na skorzystanie z prądu w razie potrzeby.
  13. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 307 i 316 i złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 318, 318 i 309.
  14. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł.