Facebook  Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny (31.12.2023r.)

sobota 30.12.2023

2. Dziękuję wszystkim za obecność na niedzielnej Mszy św. Zachęcam do modlitwy za naszych parafian, którzy nie doceniają daru niedzielnej Eucharystii.
  3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 1100 i 1700. Od 57 lat cały Kościół modli się o pokój na świecie.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie. Po Mszy św. odmówimy litanie do św. Jana Pawła II i ucałujemy Jego relikwie. W I piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Boga przeprosić nie chcą. Spowiedź od godz. 1630.
  5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich Mszach św.. Błogosławimy kadzidło, aby jego wonią napełnić nasze mieszkanie na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga a poświęconą kredą piszemy na drzwiach wejściowych naszych domów C†M†B†2024 oznacza to, że w tym domu mieszka rodzina chrześcijańska i chce aby Chrystus błogosławił ten dom. Będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą gotowe zestawy: kadzidło, węgielek i kredę.
  6. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Składając dobrowolną ofiarę przy zakupie kadzidła, węgielka i kredy wesprzemy tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.
  7. W przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie zapraszam na modlitewne zawierzenie Opatrzności Bożej, dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły sakrament chrztu św. ich rodziców i najbliższą rodzinę na 1100. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św., będzie na każdej Mszy św. Przynosimy ze sobą świecę chrzcielną!
  8. Od wtorku dalszy ciąg odwiedzin kolędowych. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieszczony jest na stronie parafialnej. Jeśli ktoś chciałby zamówić intencje mszalne w czasie kolędy, to jest taka możliwość.
  9. Ofiara za Mszę św. od nowego roku będzie 70 zł.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 282 i 282 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W piątek na godz. 1800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 277 i 284.
  11. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziella. Cena 10 zł.