Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Chrystusa Króla (20.11.2022r.)

sobota 19.11.2022

2. Dzisiejsza niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego i świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiaj wybory do Rady Parafialnej. Każdy pełnoletni parafianin jest zobowiązany do oddania głosu na zgłoszonych kandydatów. Każdy głosujący może zagłosować tylko na dwie osoby. Z każdej Mokrej zostają wybrane po 3 osoby. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się zaprzysiężenie Rady Parafialnej.
  4. Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego kieruję wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii przez śpiew.
  5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa Wierzę w Kościół Chrystusowy. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w piątek 2.12.br. przed II niedzielą Adwentu. Poprowadzi je Ojciec Felicjan Franciszkanin z Podłęża Królewskiego. W naszych modlitwach polecajmy Bogu ten szczególny czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszam już dzisiaj wszystkie dzieci, młodzież do licznego udziału w „Roratach”.
  6. Za tydzień w I niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 1100 poświęcimy opłatki.
  7. W ubiegłą niedzielę do puszki na Ukrainę i z racji VI Światowego Dnia Ubogich złożono ofiarę 543zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej wraz z KEP organizują zbiórkę produktów spożywczych: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, konserwy, miód, słodyczy. Z tych produktów będą przygotowane paczki na Boże Narodzenie dla rodzin na Ukrainie. Produkty te można przynosić i składać w kościele do specjalnych kartonów.
  9. W najbliższy wtorek w godz. 1700 – 1800 na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Miedźnie będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Obowiązują zapisy, nr tel. 690 070 902. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  10. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 118 i 122 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 900 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 124 i 124.
  11. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Cena 10 zł.
  12. W ubiegłym tygodniu zmarła Kazimiera Bobińska lat 91, która przez ostatnie lata mieszkała na terenie naszej parafii. Wieczny odpoczynek…