Facebook  ul. Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Trójcy Najświętszej (12.06.2022r.)

sobota 11.06.2022

2. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa o godz. 1130, odprawi i słowo Boże wygłosi ks. prałat Kazimierz Bednarski w koncelebrze z ks. prałatem Andrzejem Michalakiem. Zapraszam wszystkich, szczególnie asystę, Członkinie Żywego Różańca, KGW, dzieci I Komunijne i Rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, strażaków.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: I – przy zabytkowym kościele – Mokra I od nr 88 do skrzyżowania; II – na parkingu przy pomniku bohaterów Bitwy pod Mokrą – Mokra III wg kolejki; III – przy Muzeum na parkingu – Mokra II od nr 161 do skrzyżowania przy szkole; IV – przy remizie – Strażacy. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Po Mszy św. o godz. 1100 wyruszy procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam asystę, Członkinie Żywego Różańca, KGW, dzieci I Komunijne i Rocznicowe w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, strażaków i wszystkich parafian.
  4. W piątek przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Od piątku przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 procesja a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Zapraszam asystę przez cały tydzień, dziewczynki do sypania kwiatków. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
  6. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy św. o godz.1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
  7. Taca inwestycyjna w miesiącu maju wyniosła 920zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 26 i 28 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 28 i 28.
  9. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 8 zł.