Facebook  ul. Mokra 198  34 317 86 46, 736 241 670   parafiamokra@gmail.com A A A

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (05.06.2022r.)

sobota 04.06.2022

2. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz ma być wypełniony w okresie wielkanocnym”.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1800.
  4. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
  5. W czwartek o godz. 1930 na plebanii będzie spotkanie organizacyjne Akcji Katolickiej z Asystentem Kościelnym ks. Radosławem Rychlikiem i prezesem Arturem Dąbrowskim. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na to spotkanie, zarówno ludzi młodych jak i starszych.
  6. W czwartek na godz. 1800. na Mszę św. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.
  7. Kuria Metropolitarna serdecznie zapraszam na Kongres Eucharystyczny na Jasną Górę w sobotę 11 czerwca 2022 r. na godz. 1030, by w domu Matki Bożej spotkać się z Panem Jezusem i pogłębić z Nim naszą więź oraz złożyć świadectwo wiary i miłości do Niego. Po Eucharystii, będzie jeszcze czas na wspólne świętowanie, na śpiew i zabawę wraz z zespołem Arka Noego.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Msze święte będą odprawiane w nowym kościele. Sumę odpustową o godz. 1130, odprawi i słowo Boże wygłosi ks. prałat Kazimierz Bednarski w koncelebrze z ks. prałatem Andrzejem Michalakiem a potem procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków od przedszkola do klasy IV włącznie, asystę, Członkinie Żywego Różańca, KGW w strojach, strażaków, dzieci I Komunijne i Rocznicowe, młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i wszystkich parafian.
  9. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy św. o godz.1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
  10. Serdeczne podziękowania składam Panu Wojciechowi za przywiezienie i ustrojenie ogrodzenia kościołów brzozami z racji Zielonych Świąt.
  11. Pielgrzymka autokarowa dzieci I Komunijnych i Rocznicowych z rodzicami do Kazimierza Dolnego w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przy kościele.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym pod numerem domu 20 i 22 oraz złożenie ofiary 60zł na kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 26 i 28.
  13. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Cena 8 zł.