Ogłoszenia duszpasterskie - Zesłanie Ducha Świętego (28.05.2023r.)

sobota 27.05.2023

3. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie o godz. 1100 Rocznicę I Komunii Św.
  4. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz ma być wypełniony w okresie wielkanocnym”.
  5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1800.
  6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Jest też Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. Będzie niespodzianka. Litanię do NSPJ odmawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa, W I piątek spowiedź od godz. 1730.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Msze święte będą odprawiane w nowym kościele. Sumę odpustową o godz. 1130, odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Piotr Sokalski wikariusz z parafii św. Wojciecha w Częstochowie a potem procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków od przedszkola do klasy VI włącznie, asystę, Członkinie Żywego Różańca, KGW w strojach, strażaków, dzieci I Komunijne i Rocznicowe, młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i wszystkich.
  9. Serdeczne podziękowania składam Panu Wojciechowi za przywiezienie i ustrojenie ogrodzenia kościoła brzozami z racji Zielonych Świąt.
  10. Pielgrzymka autokarowa dzieci I Komunijnych i Rocznicowych z rodzicami do Niepokalanowa i Warszawy w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przy kościele. Koszt przejazdu autokarem, muzeum, ubezpieczenie i zwiedzanie z przewodnikiem Warszawy to koszt 150zł, gdyż zapisały się tylko 34 osoby. Pieniądze wpłacamy najpóźniej do środy.
  11. W najbliższym czasie małżeństwo pragną zawrzeć osoby: Paweł Leszczyński, zam. par. tutejsza i Adrianna Balas, zam. par. tutejsza. Zapowiedź druga.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci Rocznicowych oraz wykoszenie trawy i uprzątnięcie terenu wokół zabytkowego kościoła. W piątek na godz. 1845 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny mieszkające pod numerem domu 212 i 214.
  13. Zachęcam wszystkich do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela. Cena 10 zł.